Blog

3 pomysły na stylową aranżację łazienki

Remont łazienki przeprowadzamy co kilka, a nawet kilkanaście lat. To nie salon, w którym w każdej chwili możemy zmienić kolor ścian, meble czy dekoracyjne dodatki. W tym przypadku niezwykle istotny jest odpowiedni dobór rozwiązań, koloru płytek czy stylu, bowiem to one pozostaną z nami na dłużej. Prezentujemy trzy projekty-inspiracje, dzięki którym urządzenie łazienki stanie się czystą przyjemnością.

 

Z nutą retro... czyli jak w niebie

  

Projekt tej łazienki przypadnie do gustu fanom wnętrz, które łączą w sobie zarówno ducha nowoczesności, jak i minionych epok. Aktualne trendy znalazły swoich ambasadorów w postaci komfortowej, wykończonej ciemnymi płytkami strefy prysznicowej, chromowanej armatury i zabudowy szafkowej z białymi frontami w wersji "połysk". Styl retro reprezentowany jest z kolei przez jeden z najbardziej charakterystycznych elementów wyposażenia tej łazienki - umywalkę z oryginalną podstawą. Do jej stworzenia architekci wykorzystali stelaż dawnej maszyny do szycia. To właśnie ona odgrywa główną rolę w projekcie, a wnętrzu nadaje wyjątkowy, lekko "oldskulowy" charakter.

  

W łazience nie bez powodu dominuje czarno-biała tonacja, która wydobywa na światło dzienne to, co w przypadku tego projektu jest najbardziej nieszablonowe. Zwróćmy uwagę na wielość formatów płytek zastosowanych w tym pomieszczeniu: białe cegiełki, duże, ciemne, błyszczące kafelki, a także kwadratowe płytki podłogowe - kolejny element nawiązujący do stylu retro. Całość zwieńcza chyba najbardziej śmiałe rozwiązanie w tym projekcie - sufit w intensywnym kolorze. Dzięki niemu zwolennicy nieszablonowych pomysłów poczują się jak w niebie.

  

 

W ciemniejszych barwach? Naturalnie!

  

Jeżeli poszukujemy ciekawej alternatywy dla szarości i betonu, inspiracji dostarczy nam sama przyroda. Podstawę tego projektu stanowi motyw marmuru odwzorowany na beżowych płytkach. Te z kolei stały się idealnym tłem wydobywającym z wnętrza to, co najbardziej charakterystyczne i wyjątkowe - ciepłą, naturalną kolorystykę, roślinne akcenty i wzór drewna.

  

W przypadku tego projektu inwestorzy zdecydowali się na ciemny brąz, który nadaje wnętrzu elegancji. Całość ożywiają, także dosłownie, śmiałe, naturalne akcenty w postaci rośliny wkomponowanej w przestrzeń między płytkami. Chrobotek, bo o nim mowa, nie tylko prezentuje się bardzo efektownie, ale także jest łatwy w utrzymaniu. Nie jest bowiem wymagający w pielęgnacji, świetnie absorbuje wilgoć z powietrza i pięknie wygląda przez lata. Zgodnie z założeniami projektu łazienka jest elegancka, naturalna, a zarazem niebanalna.

  

Na modną jodłę

  

Jak uzyskać niebanalny efekt w aranżacji, a tym samym stworzyć wnętrze nowoczesne, nieco surowe i komfortowe w użytkowaniu? Postawić na kontrast, klasyczne barwy i zabawę formą.

  

Projekt tej łazienki pokazuje, że minimalizm nie musi być nudny. Do stworzenia strefy prysznicowej wykorzystano ciemne płytki, które ułożono w klasyczną jodełkę.

   

Tak powstała niebanalna kabina, wyróżniająca się na tle jasnej bazy. Wzór jodełki pojawia się zarówno jako wykończenie prysznica, jak i posadzki w całym pomieszczeniu - w myśl zasady "im bliżej wejścia, tym większy udział szarych i białych płytek". Uwagę przykuwa dodatkowo czarna armatura, która wpisuje się w surowy charakter wnętrza. 

 

Aranżację ocieplają naturalne akcenty - w postaci lamp i elementów zabudowy szafkowej wykonanych z drewna. Całość tworzy spójną kompozycję - minimalistyczną, nowoczesną, ale pozbawioną oczywistości.

 

Urządzając pomieszczenie sanitarne pamiętajmy, że jest to inwestycja na kilka, a może nawet na wiele lat. Dlatego zanim podejmiemy decyzję o wyborze konkretnego kierunku w aranżacji, pamiętajmy o dwóch zasadach. Po pierwsze styl łazienki powinien być spójny z wystrojem całego mieszkania, po drugie - dobrze, gdy jest zgodny z naszym charakterem i upodobaniami. Dzięki temu możemy mieć pewność, że nasza prywatna strefa relaksu nie znudzi nam się w krótkim czasie i będzie modna dłużej niż przez jeden sezon.

Pod redakcją Maćka Skupińskiego
Projektant, założyciel KODO, prezes zarządu firmy.
Powrót na blog

Wybrane dla Ciebie

Pantone Color of the Year 2019
Urządź SPA w swojej łazience
Modna kuchnia 2018 - trendy kuchenne